622798839571668
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát. További információt erről Adatkezelési tájékoztatónkban talál.
Menü

Kutyatáp allergia - Mit egyen az ételérzékeny kutya?

Kutyatáp allergia -  Mit egyen az ételérzékeny kutya? A kutyatáp allergia, kutyatáp érzékenység nem ritka. Az alábbi cikkünkben szeretnénk összefoglalni az ételallergia, intolerancia okait, tüneteit, és hogy mit tehetünk az érzékeny kutyákért, ha ezzel kell szembenézniük.
 

Az allergiáról általában - mire allergiásak a kutyák?

A kutyák nem csak az ételekre lehetnek allergiásak. Por, poratka, penész, pollen és bolha is lehet kutyánk esetében az allergiát okozó tényező. Mivel a táplálkozás a gazdi feladata, ezért cikkünkben a továbbiakban a táplálék-allergiával fogunk foglalkozni.

 

Csirkeallergia kutyák esetében

A legtöbb gazdi fél, hogy kedvence csirke allergiában szenved, sokan mások pedig, hogy megelőzzék ennek kialakulását, kerülik a csirkét. Valóban nem alaptalan a csirkeallergia és az ettől való félelem, de közel sem olyan mértékben, mint, ahogy általában tudni vélik az emberek. A silány minőségű tápokban, amik alacsony, rossz minőségű csirkehúst (leginkább abból is a belsőséget) tartalmazzák, könnyen előfordulhat, hogy a kutya ennek fogyasztása esetén allergiás tüneteket mutat. 

 

Gabonaallergia kutyák esetében

A csirkén kívül, a másik gyakori allergiát, intoleranciát kiváltó táplálék a kutyák esetében a gabona. Ezt ma már könnyen ki lehet küszöbölni. Az ultraprémium Alleva termékek közül a Holistic termékcsaládunk gabonamentes eledel kedvenceink számára, így bátran ajánljuk gluténérzékenység esetén.

 

Kutyatáp allergia tünetei

A kutyánál a leggyakoribb kutyaeledel allergia vagy kutyaeledel intolerancia tünetek közé tartozik: a vakarózás, a lábnyalogatás, a rossz bőr- és szőrminőség, szőrhullás, és előfordulhat hasmenés, puffadás, hányás is. Ha szokatlan tüneteket észlelsz kedvenceden, mindenképpen keresd fel állatorvosodat, hogy pontos diagnózist adjon!
 

Hipoallergén kutyatáp - és az ételallergia

Sajnos jelenleg az állatorvoslásban az allergiát egy egyszerű vérvizsgálattal nem lehet kimutatni. Ekkor a sokak által ismert elválasztó diétát kell alkalmazni, mely során az állatnak mindig csak egyféle állati fehérjét tartalmazó ételt adhatunk és figyeljük a reakcióit. Ha nem mutat semmit, adjuk a következőt és így tovább. Ha reagál valamire, azonnal tudhatjuk, hogy melyik volt a „bűnös”, így azt a jövőben kerülhetjük.
Az ilyen elválasztó diétákhoz kíválóak az egyfehérjés (monoprotein) tápok. A köznyelvben ezeket gyakran helytelenül hipoallergén tápnak nevezik.

Ezen elválasztó diétákhoz kiválóak az úgynevezett egyfehérjés tápok, melyek csak egyféle állati fehérjét tartalmaznak. A köznyelv – és pár gyártó is - sajnos ezt helytelenül hipoallergén tápnak nevezi és így is adja el. Ezek egyike sem hipoallergén táp, hipoallergénnek kizárólag azokat a – többnyire csak receptre kapható – orvosi tápokat hívhatjuk, melyekben az állati fehérjék 100%-a hidrolizált formában fordul elő, azaz a fehérje molekulák aminosavakra vannak bontva, így egy esetlegesen allergiás kutyus immunrendszere sem vált ki allergiás tüneteket, hiszen az aminosavak olyan gyorsan áthaladnak az emésztőrendszerén, hogy „nincs ideje” felismerni azt, nem érzékeli a fehérjét.

 

Összefoglalva: allergiás reakciók fellépése esetén mindenképpen konzultálj állatorvosoddal! Ha pedig hangsúlyt fektetnél a megelőzésre, válaszd gabonamentes, vagy egyféle állati fehérjével készült, prémium minőségű tápjainkat!

Keresés